Nuh Hebibović viceprvak svijeta u kickboxu na prvenstvu za mlade u Italiji

Sport
Juniorski kickbox reprezentativac Bosne i Hercegovine Nuh Hebibović osvojio je srebro na Svjetskom prvenstvu za djecu i mlade u Italiji.

Juniorski kickbox reprezentativac Bosne i Hercegovine Nuh Hebibović osvojio je srebro na Svjetskom prvenstvu za djecu i mlade u Italiji, piše N1.

Mladi bh. borac na putu ka finalu savladao je dva kickboxera. Predstavnike Kanade i Moldavije.

Mađar Vladimira Ladcia ipak je bio uspješniji u finalu i tako se Hebibović okitio srebreom i postavo viceprvak u kategoriji -71 kilograma.

Čak 1900 takmičara iz 63 zemlje učestvovala su na šampionatu svijeta, a našu BiH predstavljala su 53 borca.

Na istom prvenstvu Viktor Milić član Kickboxing teama “Kule” iz Trnova postao je prvak svijeta u kategoriji mlađih juniora do 60 kilograma u disciplini low kick savladao predstavnika Azerbejdžana Vugara Mamedova.