SENZACIJAAAAAAA, ZMAJEVI DOBILI EVROPSKE PRVAKE: Bosna i Hercegovina je vrlo blizu drugog kruga

Košarka
,

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će u trećem kolu Eurobasketa igrati protiv Slovenije. Pobjeda na kraju dramatične utakmice je pripala selekciji BiH rezultatom  97:93.

Bh. košarkaši dobro startaju na početku utakmice već nakon dva minuta vode sa 8:0 poenima Nurkića i Atića. Slovenci uvrzaćaju mini serijom i poenima Tobeya dolaze do izjednačenja 10:10 u 4.minuti utakmice. U narednim minutama slijedi period izjednačene igre. Slovenija u zadnjoj minutom sa novom serijom ide na plus 6, te vodi nakon prve dionice 32:26.

Zmajevi sa dvije trice Robersona idu po novo izjednačenje 32:32 bilo je na početku drugog perioda. Slovenija ide na plus pet poenima Dragića i Tobeya za 37:32 u 14.minuti utakmice. Potom tricom Prepeliča prednost ide na 40:32, nakon čega selektor BiH Bećiragić poziva time-out. Nakon  čega Zmajevi igraju odlično prave preokret serijom 11:0, 41:40 u 16.minuti igre. Nakon čega selektor Slovenaca Sekulič poziva minut odmora. Raspoloženi Roberson ponovo pogađa za tri poena i BiH vodi 44:42. odmah tricom Čančar uzvraća, a potom Dončić i Prepelič za 50:44 na dva minuta do kraja prvog poluvremena. Ne dopuštaju Zmajevi Slovencima da se odlijepe i poenima Muse dolaze na 49:52, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Novom tricom Robersona naša reprezentacija otvara drugo poluvrijeme za 52:52. Tricom Muse BiH vodi 55:54, a potom Roberson sa četvrtom tricom vodi BiH na 58:54. Što je bio znak za novi time-out Sekuliča. Nakon čega serijom 5:0 prelazi u minimalno vodstvo u 24.minuti utakmice. Do kraja četvrtine igra se koš za koš, a tricom Vrabca BiH ulazi u četvrti period sa vodstvom 73:72.

Poenima Gegića otvaramo posljednji period za 75:72, Slovenci poenima Dragića izjednačavaju za 75:75. Ponovo Gegić pogađa za novo vodstvo Zmajeva 78:75. Nakon trice Muse za 83:79, slovenački selektor poziva time-out. Uzvraćaju Slovenci sa 5:0 za 84:83, nakon čega Bećiragić zove time-out. Na scenu stupa Roberson tricom za 86:84, koji potom pogađa novu tricu za 91:86 na nešto više od dva minuta do kraja.  Atić pogađa za 93:89 na 53 sekunde do kraja. nakon poena Dragića za 91:93, Bećiragić zove tiume-out na 45 sekundi do kraja. Atić u samom finišu pogađa bacanja za 95:91 na 13 sekundi. Dončić pogađa za 93:95 na 6 sekundi do kraja utakmice. Roberson sa bacanja pečati sudibnu Slovenije i donosi historijsku pobjedu protiv prvaska Evrope!!!