Šef njemačkih oružanih snaga: "Ne podcjenjujte vojnu snagu Rusije - oni, ako žele, mogu otvoriti i još jedan front"
.Njemački načelnik obrane upozorio je da Zapad ne smije podcijeniti vojnu snagu Rusije, rekavši da Rusija ima mogućnosti otvoriti i drugu frontu ako to odluči učiniti.
Njemački načelnik obrane upozorio je da Zapad ne smije podcijeniti vojnu snagu Rusije, rekavši da Rusija ima mogućnosti otvoriti i drugu frontu ako to odluči učiniti.
"Većina ruskih kopnenih snaga možda je trenutno vezana u Ukrajini, ali, čak i tako, ne bismo trebali podcijeniti potencijal ruskih kopnenih snaga da otvore drugo ratište", general Eberhard Zorn, vojnik s najvišim činom Bundeswehra, rekao je u intervjuu za Reuters. Osim vojske, Rusija također ima na raspolaganju mornaricu i zrakoplovstvo, dodao je, piše Advance.hr.
"Većina ruske mornarice još nije angažirana u ratu protiv Ukrajine, a ruske zračne snage još uvijek imaju značajan potencijal, što predstavlja prijetnju i NATO-u", rekao je Zorn.