BiH prvi put u historiji savladala Francusku!

Košarka
Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji dočekala selekciju Francuske u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Zmajevi su ostvarili veliku pobjedu nakon produžetaka rezultatom 96-90.

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji dočekala selekciju Francuske u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Zmajevi su ostvarili veliku pobjedu nakon produžetaka rezultatom 96-90, piše portal Sportske.ba

U prvoj četvrtini bh. košarkaši su pokazali da je sve moguće! Protiv favorizovane Francuske postigli su čak 28 poena, a protivniku dopustili svega 14 poena.

Sjajan je bio Roberson, ali i ostali bh. košarkaši, koji su odigrali hrabro i istrajno.

Druga četvrtina bila je kobna za bh. košarkaše, pa je Francuska nakon preokreta na poluvrijeme otišla sa prednošću od 46-38.

Zmajevi su treću dionicu odigrali maestralno i završili je rezultatom 19-5.

received-606622480971672-768x433

Posljednja dionica pripala je favorizovanim Francuzima, koji su slavili četvrtu četvrtinu rezultatom 19-25, pa se nakon neriješenog rezultata pristupilo dodatnom produžetku. Nakon prvog produžetka ponovo nije bilo pobjednika, rezultat je glasio 83-83.

U drugom produžetku BiH je bila sjajna i na kraju slavila pobjedu rezultatom 96-90.

received-394541806137875-768x433

Najefikasniji u redovima Zmajeva bio je Jusuf Nurkić sa 21 poena, pratili su ga Musa 17 i Roberson 18 poena.

Košarkaški Zmajevi ostvarili su historijsku, prvu pobjedu protiv Francuske u zvaničnim mečevima još od 1993. godine.