Tuka stadion nakon velikog finala napustio u kolicima

Aktuelno
Najbolji bh. atletičar Amel Tuka (30) osvojio je šesto mjesto u finalu utrke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka (30) osvojio je šesto mjesto u finalu utrke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju. Tuka je napravio veliki uspjeh i samim plasmanom i finale utrke na 800 metara, a sa stadiona je odvežen u kolicima.

Amel Tuka je za vrijeme utrke na 800 metara dobio udarac u kvadriceps sprintericom, jednog od takmičara!

Desilo se to za vrijeme naguravanja tokom utrke. Povreda nije teška i Amel se trenutno nalazi na pregledu kod doktora.

Emmanuel Korir iz Kenije je osvojio zlatnu medalju s vrmeenom 1:45.06, na drugom mjestu završio je njegov sunarodnjak Ferguson Rotich koji je trčao 1:45.23. Na trećem mjestu završio je senzacionalni Patryk Dobek (1:45.39), a naš Amel je utrku završio na šestom mjestu s vremenom 1:45.98.