PROGLAŠEN JE NAJPOŽELJNIJIM MUŠKARCEM: Glumca su svi zapamtili po seriji 'Gumuš' , a pogledajte kako danas izgleda GODINE RADE SVOJE!
Inače, ovaj glumac porijeklom je iz Bosne i Hercegovine.
Domaćoj publici je poznat po ulogama u serijama 'Gumuš', 'Strasti Orijenta', 'Bijeg'. Zbog dobre glume i još boljeg izgleda Kivanç Tatlitug postao je miljenik žena.
Danas nosi titulu turskog Brad Pitta, a 2016. godine se oženio stilisticom Basak Dizer. Vjenčali su se u Parizu.
![]()
U jednom od intervjua glumac je otkrio da je odmah znao da je ona prava žena za njega.
Inače, ovaj glumac porijeklom je iz Bosne i Hercegovine.
Rođen je 20. septembra 1983. godine u Adani na sjeveru Turske. Bio je uspješan košarkaš, a na nagovor majke prijavio se na natjecanje za Model of the World 2002. godine i pobijedio.
![]()
Od tada je profesionalni model i glumac. Najutjecajniji turski list Hurriyet proglasio ga je 2009. godine najzgodnijim muškarcem u Turskoj.