OVU GREŠKU KOD SUŠENJA KOSE SVI PRAVIMO! Evo načina kako da je izbjegnete!

Moda i ljepota
OVU GREŠKU KOD SUŠENJA KOSE SVI PRAVIMO! Evo načina kako da je izbjegnete!
Za mnoge dame sušenje kose dio je rutine, aktivnost koju obavljaju i po nekoliko puta nedjeljno

Za mnoge dame sušenje kose dio je rutine, aktivnost koju obavljaju i po nekoliko puta nedjeljno, a ne preskaču je čak ni u ljetnim mjesecima. Radi se o aktivnosti koja je i toliko česta da o njoj, dok traje, ne razmišljamo previše

Ipak, jednako kao što na primjer, smanjujemo peglu kada peglamo osjetljivi materijal, tako bi trebalo da razmišljamo i o kosi kada je sušimo, kako bismo oštećenja sveli na minimum.

susenje-kose-fenom

Prema riječima stručnjaka za kosu Majkla Van Klarka, neoprezno feniranje je, naime, glavni krivac za suvu i oštećenu kosu kod njegovih klijentkinja.

Istakao je i jednu od najčešćih grešaka kod feniranja koju (skoro) sve žene prave, a koja je kriva za oštećenja – prevruće, preblizu i predugo. Kosu naime sušimo na prejakoj brzini, odnosno previsokoj temperaturi, fen držimo preblizu kosi i sve traje predugo.

Srećom radi se o problemu koji je, jednom kada ga prihvatite, lako riješiti. Bitno je za početak da udaljenost između kose i fena za vreme feniranja bude barem 2 i pol do 3 centimetra.

To je prvi korak, a dalje, ako je moguće pokušajte da izbjegavate upotrebu fena za kosu nakon svakog pranja i barem jednom nedjeljno kosu osušite na vazduhu. U ljetnjim mjesecima, kada su temperature visoke, pokušajte što više pustiti kosu da se osuši prirodnim putem, a onda je na samom kraju, dok je još vlažna, možete oblikovati pomoću fena i četke.

Ne propustite