Ubjedljiva pobjeda Igokee

Košarka
Košarkaši Igokee "razmotirali" Levski u meču desetog kola ABA lige – 87:54. Pobjednik odlučen već poslije prve četvrtine.

Šampion Bosne i Hercegovine došao je do treće pobjede u regionalnom takmičenju, dok je bugarski tim upisao deveti poraz.

Košarkaši Željka Lukajića su sjajno ušli u meč dozvolivši gostima da postignu svega devet poena u prvoj dionici (34:9).

Prednost Igokee raste i u nastavku susreta pa je semafor u 17. minutu pokazao 52:16 za domaće košarkaše, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 55:22.

Aleksandrovčani su u trećoj dionici zaigrali nešto lošije tako da je Levski taj period igre riješio u svoj korist sa 15:13 (68:37).

Domaći tim u nastavku nije dozvolio bilo kakvo iznenađenje na parketu i uspješno je priveo utakmicu kraju za konačnih 87:54.

Kod domaćih, najefikasniji pojedinac bio je Dragović sa 18 poena, Drenovac je postigao 15, a Јorović i Bunić po 12.

U ekipi iz Sofije, najefikasniji su bili Verbanov i Guroski sa po 10 poena.

Igokea će u narednom kolu ugostiti Cibonu, dok će Levski gostovati ekipi MZT-a.