Fenirate se sami kod kuće i SVAKI PUT VAM JE KOSA UMRŠENA: OVO SU GREŠKE PRAVITE
Feniranje kose je svakodnevna navika bez koje dame ne vole da izađu iz kuće. Na koji način izabrati najbolji fen i četku za vaše feniranje, kao i koji su to super savjeti za što bolji izgled i sjaj vaše frizure?
Sušenje kose može biti zdravo i nije uvijek štetno. Potrebno je samo da korištenje predmeta za feniranje, fena i četke, bude pažljivo i pravilno, kako biste izbegli suh izgled i poboljšali strukturu i stil, bez prekomjernog oštećenja.
- Ukoliko je to moguće, nemojte da podesite toplotu fena na visoke temperature. Puhanje vazduha bi trebalo da bude prijatno na potiljku glave.
- Držite fen barem udaljen 15 cm od kose.
- Ukoliko imate tanku kosu, trebalo bi da namjestite jačinu puhanja na slabo. U suprotnom, može vam se zamrsiti kosa.
- Ne izlazite odmah napolje- nijedna frizura neće trajati ukoliko odmah nakon feniranja izađete iz kuće,prenosi Pink.
- Papirne maramice stavite između pramenova i sušite samo hladnim vazduhom. Ovaj mali trik se preporučuje kako bi spriječili pojavu ispucalih krajeva.
- Većina žena je ujutru u žurbi. Kada god morate da žurite sa sušenjem kose, koristite veću jačinu, a ne jaču toplotu.
- Uvijek koristite neke proizvode kao zaštitu od toplote. Oni pomažu da se spriječe dodatna oštećenja od toplote.
- Nemojte da fenirate kosu odmah nakon pranja kose. Idealno bi bilo kada biste dopustili kosi da se prvo osuši 15 minuta prirodno ili blagim trljanjem peškirom. Ovako je manje naporno feniranje, a i manje izlažete kosu toploti fena.
- Difuzer dodatak za fen izjednačava duvanje vazduha iz fena. Na ovaj način sprječavate i izlaganje pojedinačnih pramenova kose prevelikoj toploti.
- Kada završite sa feniranjem kose, na kratko pustite da puše hladan vazduh. Ovaj korak hlađenja daje kosi veću elastičnost