NICOLAS MADURO SLAVI PROMJENU VLASTI U WASHINGTONU: "Venezuela je porazila Trumpa! Ovo je trijumf za cijelu Latinsku Ameriku!"

Svijet
NICOLAS MADURO SLAVI PROMJENU VLASTI U WASHINGTONU: "Venezuela je porazila Trumpa! Ovo je trijumf za cijelu Latinsku Ameriku!"
Venezuelanski predsjednik Nicolas Maduro poručio je kako je Venezuela "porazila Trumpa" te kako je njegov odlazak s vlasti u Washingtonu "trijumf za cijelu Latinsku Ameriku". Podsjetimo, odnosi između Washingtona i Caracasa su se drastično srozali otkako je Trump došao na vlast. Trumpova administracija čak je prihvatila i samoprozvanog predsjednika Juana Guaida kao legitimnog predsjednika Venezuele. Od Bidenove administracije se ipak očekuje da će se distancirati od takve politike.

Venezuelanski predsjednik Nicolas Maduro poručio je kako je Venezuela "porazila Trumpa" te kako je njegov odlazak s vlasti u Washingtonu "trijumf za cijelu Latinsku Ameriku". Podsjetimo, odnosi između Washingtona i Caracasa su se drastično srozali otkako je Trump došao na vlast. Trumpova administracija čak je prihvatila i samoprozvanog predsjednika Juana Guaida kao legitimnog predsjednika Venezuele. Od Bidenove administracije se ipak očekuje da će se distancirati od takve politike, piše Advance.hr.

Maduro, koji je pokušao čak i s Trumpom popraviti odnos, iako bez ikakvog uspjeha, poručio je kako će njegova Vlada uložiti napore kako bi se popravio odnos s novom američkom administracijom. "Pokrenuti ćemo inicijativu s ciljem stvaranja novih odnosa između SAD-a i Venezuele", rekao ja Maduro.

Trump se za vrijeme mandata žestoko okomio na sve ljevičarske vlasti u Latinskoj Americi. Državni udar izveden je u Boliviji, ali su se ljevičari vratili na vlast već na idućim izborima. Znatno su zaoštreni i odnosi između SAD-a i Kube iako je prethodna Obamina administracija, nakon više od pola stoljeća neprijateljstva, uspostavila diplomatske odnose između Washingtona i Havane.

Ne propustite