Povratak u velikom stilu: Blanka Vlašić osvojila srebro u Pekingu

Ostali sportovi
Četiri godine nije išla preko dva metra na velikom takmičenju. Ali Blanka Vlašić se vratila svojim visinama i, usprkos svim problemima s Ahilovom tetivom koja ju je mučila posljednjih mjeseci, osvojila srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Pekingu preskočivši 201 centimetar, javljaju hrvatski mediji.

Druga hrvatska predstavnica u finalu Ana Šimić nije imala svoj dan u Pekingu. Nakon dobrog uvoda i preskoka 188 centimetara, Ana je triput rušila na 192, što je visina koju je iz prvog pokušaja preskočila u kvalifikacijama. Izgleda da je trema učinila svoje.

Hrvatska će tako prvi put zaključiti Svjetsko prvenstvo u atletici s dvije medalje. Sandra Perković osvojila je srebro u bacanju diska, a Blanka se na velika vrata vratila u skok u vis osvojivši novo srebro u Pekingu nakon onog olimpijskog 2008, piše 24.sata.hr.