Stanje na cesti: Magla u kotlinama, gužva prema ski centrima
Magla smanjuje vidljivost u kotlinama i uz riječne tokove, pa vozače iz BIHAMK-a pozivaju na pojačan oprez.
Skreću pažnju i na učestale odorne zemlje ili kamenja na kolovoz.
Frekvencija vozila pojačana je na dionicama koje vode od ski centara i zimskih izletišta.
Na svim putnim pravcima savjetuju opreznu vožnju i podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno.
Saobraćaj je zbog radova obustavljen u tunelu Jasen (Prozor-Jablanica). Putnička i manja teretna vozila saobraćaju obilaznicom oko tunela, dok se teretna vozila preko 7,5 tona (sa izuzetkom autobusa) usmjeravaju na alternativne pravce: Mostar-Široki Brijeg-Posušje-Tomislavgrad-Kupres-Bugojno i Mostar-Sarajevo-Busovača-Novi Travnik-Bugojno.
Zbog radova na mostu preko rijeke Drine u Goraždu (R-448), saobraćaj je obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce.
Usporeno, zbog radova, saobraća se i na putnim pravcima: Vitez-Travnik, Živinice-Banovići, Drvar-Bosansko Grahovo, Rogatica-Ustiprača, Gromiljak-Blažuj i Šuica-Tomislavgrad.
Na graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta. Granični prelaz Metaljka otvoren je u vremenu od 07 do 19 sati.
Zbog Nove godine, do sutra (02.01.) u ponoć zabranjen je prevoz eksplozivnih materija u BIH.