Kon: Sutra ćemo saopštiti RIGOROZNE MJERE, evo šta slijedi u Srbiji

Aktuelno
Kon: Sutra ćemo saopštiti RIGOROZNE MJERE, evo šta slijedi u Srbiji
.

Epidemiolog Predrag Kon rekao je danas popodne da je medicinski dio Kriznog štaba napisao i dao prijedlog pooštrenih mjera predsjednici Vlade Srbije Ani Brnabić.

- Medicinski dio Kriznog štaba je insistirao da se ne može izaći bez rigoroznijih mjera. Zbog toga je medicinski dio napisao predlog koji je dostavljen predsednici Vlade Srbije i očekujem da se to sutra zvanično saopšti - rekao je Kon za RTS.

Prethodno je u posljednjem momentu otkazana konferencija za medije Kriznog štaba koja je bila predviđena za 15 časova.

- Mjere će biti saopštene, ne bih volio ništa unaprijed da saopštim, ali su rigoroznije. Teško da Vlada ne prihvati mjere - rekao je Kon.

U poslednja 24 sata na korona virus u Srbiji je testiran 19.301 građanin, a 6.254 nalaza su bila pozitivna. Preminulo je 30 oboljelih dok se na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalaze 192 pacijenata.

Najviše novozaraženih je ponovo u Beogradu (2.208), slede Novi Sad (314), Niš (203), Kragujevac (186), Pančevo (167), Čačak (108), Valjevo (105), Vranje (99), Požarevac (98), Kraljevo (94), Zrenjanin (91), Smederevo (87), Subotica (85) i Kruševac (70).

Ostali gradovi i opštine imaju manje od 70 novozaraženih.

(Kurir.rs/RTS)

Ne propustite