DOKTORICA DARIJA KISIĆ SE HITNO UKLJUČILA U PROGRAM: Ovo su nove mjere!

Aktuelno
DOKTORICA DARIJA KISIĆ SE HITNO UKLJUČILA U PROGRAM: Ovo su nove mjere!
.

Članica Kriznog štaba Srbije dr Darija Kisić Tepavčević gostovala je u jutranjem dnevniku na RTS, gde je još jednom komentarisala novu meru koja stupa na snagu danas

Riječ je o skraćenju radnog vremena ugostiteljskih, trgovinskih i zanatskih objekata na 23 sata. Razlog za uvođenje ove mjere po rečima dr Darije jeste što je ustanovljeno da su za trenutni porast broja novozaraženihu Srbiji, a posebno u Beogradu, razlog masovna slavlja, žurke i okupljanje u klubovima.

- Epidemiološko istraživanje svakog potvrđenog slučaja je pokazalo da je to pre svega odlazak na neka slavlja i noćna dešavanja i da je to prije svega faktor rizika, a da je onda dolazilo do prenošenja u okviru same porodice. Čujemo komentare da 'virus ne može da se prenosi posle 23', to nije istina, može, naravno. Ali ova mesta su najrizičnija jer se ne poštuju propisane mjere - istakla je dr Darija.

darija-tv-pink2

– Ne znam da li će više ikada doći vrijeme da kažemo da smo sigurni, jer gdje god da imamo cirkulaciju virusa epidemiološka situacija je nesigurna – poručuje Kisićeva.

O tome kakva je situacija u zemlji i da li imamo nova žarišta, kaže:

- Srećom, nemamo žarišta. U Kragujevcu, Kraljevu, Novom Sadu, Trsteniku postoje sporadični slučajevi povećanog broja zaraženih, ali to su apsolutno mali brojevi - kaže dr Kisić.

U slučaju da bude pogoršanja situacije, da li nas očekuju rigoroznije mjere?

- Sve mjere koju su sada uvedene su i te kako dovoljne i efikasne, ali ako ih se pridržavamo. Ako se ne budemo pridržavali, sljedeća neka mjera bi bila povećanje rigoroznosti u sankcijama - kaže dr Darija.

Novi.ba/Alo.rs

Ne propustite