ODLUKA U POSLJEDNJOJ MINUTI, IMAT ĆEMO NOVE PRVAKE Celticsi dobili majstoricu protiv Raptorsa i plasirali se u finale Istoka

Košarka
,

Košarkaši Boston Seltiksa plasirali su se u finale Istočne konferencije, savladavši u majstorici aktuelne prvake Toronto Reptorse rezultatom 87:92.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno. Reptorsi su dobili prvu četvrtinu s 27:26, da bi Seltiksi na odmor otišili pri rezultatu 46:50.

Seltiksi su bolje zaigrali u trećoj četvrtini i u posljednju dionicu ušli s poenom prednosti. Posljednjih 12 minuta diktirali su tempo i prelomili meč poenima Džejsona Tejtuma (Jayson Tatum) i Kembe Vokera (Walker) s linije slobodnih bacanja.

Tejtum je bio najefikasniji igrač Seltiksa s učinkom od 29 poena i 12 skokova, a pratio ga je Džejlin Braun (Jaylen Brown) s 21 košem.

Kod Reptorsa se istakao Fred Vanvlit (VanVleet), koji je ubacio 20 poena.

Seltiksi će u konferencijskom finalu igrati protiv Majami Hita.