SNIMAK IZ KOVID AMBULANTE U KRAGUJEVCU ŠOKIRAO SVE: Ovako izgledaju poslije 6 sati smjene, A TEK KAD VIDITE NOGE

Region
SNIMAK IZ KOVID AMBULANTE U KRAGUJEVCU ŠOKIRAO SVE: Ovako izgledaju poslije 6 sati smjene, A TEK KAD VIDITE NOGE
.

Zdravstveni sistem je prezasićen, mi smo na ivici snage, poručuju medicinari.

Snimci i fotografije medicinskih radnika iz kovid ambulante Kliničkog centra "Kragujevac", poslije šestosatne smjene, pokazuju nadljudski napor heroja u doba korone i želju da se spase životi pacijenata.

Doktori i tehničari i pored klima uređenja koji rade non stop, u potocima znoja i smežurenih ruku dočekuju kraj smjene. I svi kažu "da je teško ali mora se. Životi su u pitanju".

2274145-imga7f6492158e9cb0715fd2e5c14cb2bdfv-ff

foto:Kurir/D.A.

U Kragujevcu je čak 700 građana zaraženo smrtonosnim virusom. U posljednjih 24 časa - 56 je novooboljelih. Direktor KC "Kragujevac" dr Predrag Sazdanović apeluje na građane da se pridržavaju mjera.

-Zdravstvenu sistem je prezasićen, mi smo na ivici snage. Moramo pokazati odgovornost u ovom trenutku. Borba protiv korona virusa je nacionalni problem broj jedan u ovom trenutku-kaže Sazdanović.

2274157-img9302e6401cca507c63888fee1520c736v-ff

foto:Kurir/D.A.

Izvor:Kurir.rs

Ne propustite