NE IZLAZITE NA ULICU, RHMZ IZDAO JASNO UPOZORENJE: Naredna dva slijedi užas, PRIPREMITE SE
U većini mjesta pašće od 20 do 40 milimetara za 24 sata, a lokalno i više
BEOGRAD - Republički hidrometeorološki zavod upozorio je da se sutra i u srijedu očekuju kratkotrajne vremenske nepogode, jak vetar, pojava grada i veća količina padavina.
U većini mjesta pašće od 20 do 40 milimetara za 24 sata, a lokalno i više. Sutra će u Srbiji biti promenljivo oblačno, ponegdje sa kišom ili kratkotrajnim pljuskovima.
![]()
FOTO: RHMZ PRINTSCREEN
Kasno poslije podne i uveče na zapadu i jugozapadu, a tokom noći i u ostalim predjelima jače naoblačenje s kišom, pljuskovima i grmljavinom. Lokalno se očekuju kraće vremenske nepogode, jak vetar, pojava grada i veća količina padavina.
Vetar će biti slab do umeren, severoistočni, tokom noći u severnim, zapadnim i centralnim predelima severni. Jutarnja temperatura od 12 do 16 stepeni, najviša dnevna 22 do 29 stepeni.
Upozorenje za utorak
![]()
UPOZORENJE ZA UTORAK FOTO: RHMZ PRINTSCREEN
U Beogradu će biti promjenljivo oblačno, u pojedinim dijelovima grada kratkotrajna kiša ili pljusak. U toku noći jače naoblačenje sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom i većom količinom padavina.
Vetar će biti slab do umjeren, sjeveroistočni, u toku noći severni. Jutarnja temperatura oko 16 stepeni, najviša dnevna oko 24 stepena. U srijedu će biti pretežno oblačno, mjestimično sa kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
Upozorenje za srijedu
![]()
UPOZORENJE ZA SRIJEDU FOTO: RHMZ PRINTSCREEN
Lokalno se očekuju kratkotrajne vremenske nepogode, jak vetar, pojava grada i veća količina padavina. Poslije podne i uveče u sjevernim, tokom noći i u zapadnim i centralnim predjelima prestanak padavina i razvedravanje. U četvrtak u većini mjesta pretežno sunčano, samo će na jugu i istoku veći dio dana biti oblačno mjestimično sa kišom. Uveče prestanak padavina, tokom noći na petak razvedravanje.
Zatim pretezno sunčano i malo toplije. U nedelju i početkom naredne sedmice promjenljivo ponegdje sa kišom i lokalnim pljuskovima.