POSLASTICA EURA U BEČU Španci su vodili sa šest razlike, a onda je krenuo hrvatski uragan: Finiš meča nije bio za one sa slabim srcem

Sport
,

Rukometaši Španije i Hrvatske remizirali su u Beču odigravši 22:22 u posljednjoj utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva i tako izborili prvo mjesto u grupi I.

Na početku susreta igralo se gol za gol, a nakon deset minuta igre, rezultat je bio neriješen 5:5. Hrvatska je prvo vodstvo na utakmici imala u 12. minuti, kada je Marko Mamić pogodio za 6:5.

U 19. minuti, izabranici Line Červara imali su prvi put dva gola viška 8:6. Dva gola prednosti "Kauboji" su imali još u nekoliko navrata, ali su Španci u 27. minuti uspjeli doći do izjednačenja 10:10. Španci se nisu predavali, napravili su seriju od 4:1 te su na odmor otišli s golom prednosti, bilo je 12:11.

5e287d09-0698-4fca-b4fb-2ca10a0a0a6a-61824113-igor-karacic-previeworg

Španija je na početku drugog poluvremena zabila tri brza gola i stigla do vodstva od 15:11. Hrvatska je prvi gol u nastavku postigla u 35. minuti susreta, ali su Španci brzo uzvratili i u 39. minuti imali su šest golova viška 18:12.

"Kauboji" nisu odustajali i u 53. minuti uspjeli su doći na samo gol zaostatka, bilo je 21:20 u korist Španije. Pet minuta prije kraja utakmice, rezultat je bio neriješen 21:21. Izabranici Line Červara dvije minute prije kraja uspjeli su preokrenuti i stići do vodstva od 22:21. Španci su uspjeli na kraju izjednačiti, a Hrvatska je propustila posljednji napad za pobjedu. Duvnjak je uzdrmao samo okvir gola.

5e287d14-5628-4191-889a-2ca10a0a0a6a-duvnjakhrvatskarukomet-previeworg

Hrvatsku je predvodio Igor Karačić s 10 golova, no u završnici utakmice je ozlijedio koljeno. Kod Španaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev sa šest, te Raul Entrerrios i Aleix Gomez Abello s po četiri gola.

Polufinalni susreti su na rasporedu u petak u Stockholmu u 18:00 i 20:30 sati, susret za broncu je u subotu (18:30), dok je finale u nedjelju u 16:30 sati.

5e287d25-be50-4452-8030-2ca10a0a0a6a-linocervar-previeworg

U grupi II, Portugal je savladao Mađarsku rezultatom 34:26 i tako osigurao prolazak Slovenije u polufinale.