Folkerka otvorila dušu: Otac ju je tukao, živjela u bijedi, maloljetna rodila sina A ONDA SE DESILA NAJVEĆA TRAGEDIJA U NJENOM ŽIVOTU(FOTO)
Kako je Stoja istakla u jednom intervjuu, tokom odrastanja je bila nestašna i tvrdoglava, ali i očeva miljenica.
Međutim, ono što nikad nije zaboravila jeste očev šamar. To se desilo kada je bez dopuštenja roditelja otišla u park sa drugarima. Svirala se gitara i pjevalo se, a onda je zapalila i prvu cigaretu. Tada su naišli njeni mama i tata koji su je vidjeli sa cigaretom, a otac joj je pred svima udario šamar i odveo je kući.
![]()
Folkerka se potom prisjetila da ju je od batina spasila baka, očeva majka, koja nije mogla da vjeruje da je njena mezimica zapalila cigaretu.
Od lijepih uspomena iz detinjstva koje pamti je i očeva pjesma koja se čula iz dvorišta kada nešto radi ili sjedi sa društvom. On je pjevao sevdalinke, a premda je u tom periodu ona slušala zabavnu muziku svidjelo joj se to što čuje. Cijela porodica joj je bila muzikalna.
![]()
U 16. godini se udala, a u 17. rodila sina Milana. Dvije godine kasnije njen suprug je poginuo u saobraćajnoj nesreći, a Stoja i njen sin morali su da napuste porodičnu kuću, te je ona ostala sama na ulici sa sinom. Stanovala je kod drugarice koja je brinula o malom Milanu dok je Stoja nastupala.
![]()
Postepeno je njen bend Cipiripi počeo da dobija ponude za nastupe van njihovog sela. Svirali su u kafanama, restoranima i diskotekama, te zabavljali goste na ispraćajima i svadbama, a Stojina popularnost je rasla. Kako kaže, najbolji prijatelji u životu su joj bili roditelji, a danas je to njen sin. 2003. godine je u domu svog prijatelja upoznala arhitektu Igora Jovanovića. Sljedeće godine su počeli da se zabavljaju, a vjenčali su se 1. novembra 2009. godine.