STRAŠNA TRAGEDIJA: Ubijen učenik u srednjoj školi

Aktuelno
STRAŠNA TRAGEDIJA: Ubijen učenik u srednjoj školi
.

Jedan učenik je ubijen, a osmero je ranjeno u pucnjavi u srednjoj školi STEM Ranch u Coloradu. Nekoliko povrijeđenih je u kritičnom stanju. Najmlađa žrtva ima 15 godina, javio je CNN.

Dvoje osumnjičenih uhapšeno je odmah nakon pucnjave u školi koju pohađa oko 1.850 učenika, potvrdio je šerif Douglas okruga Tony Spurlock. Spurlock je kazao kako se vjeruje da su osumnjičeni učenici ove škole.

Ranije je isti izvor potvrdio da je jedan od osumnjičenih maloljetni muškarac, a drugi osumnjičeni identificiran je kao osamnaestogodišnji Devon.

Istraga je u toku.

Incident je potresao okrug u kojem je nedavno obilježena 20. godišnjica pucnjave u srednjoj školi Columbine, udaljenoj oko sedam milja od STEM škole.

“Ovo je tragičan događaj”, rekao je Spurlock.

Pucnjava je počela nešto iza dva sata popodne u utorak. Osumnjičeni su ušli u školu i napali učenike koji su bili u dvije različite učionice.

Ne propustite