OPĆI HAOS NA TERENU U BOSNI: Velika tuča između igrača, policija morala intervenisati i prekinuti susret!

Crna hronika
Proteklog vikenda se u Novoj Kasabi igrala utakmica 13. kola Područne lige Birač, a sastali su se Jadar i Branjevo.

Domaći su do 80. minute vodili sa 3:1, a onda je uslijedio prekid, za koji je kriva opća tuča fudbalera, a kasnije su se uključili i navijači. Morala je intervenisati i policija, koja je kasnije saopćila kako je na utakmici narušen javni red i mir međusobnom tučom fudbalera, ali i navijača oba kluba.

Policija je uspjela identifikovati određeni broj učesnika u ovim nemilim scenama.

“Naši momci su bili agilniji i u drugom poluvremenu a nakon dobrog kontranapada u 72. minuti, Izudin Alić je postigao i treći pogodak. Utakmica je bila nakratko prekinuta jer su alkoholizirani gostujući navijači napali pomoćnog sudiju Šarca iz Milića, ali je policija odreagovala na vrijemeU 80 min.nakon dosuđenog slobodnog udarca sa lijeve strane gostujući igrač broj 9 koji je inače bio nervozan cijelu utakmicu počeo se naguravati s našim igračima.U tu gužvu su se uključili i ostali igrači, a onda je uletila prvo klupa gostiju, a zatim i naša. Osoba koja je bila na klupi gostiju a preziva se Simić je još više zakuhala situaciju jer je udario našeg igrača Alića a zatim je nastao pravi metež jer su u međuvremenu uletjeli i navijači tako da je bilo i razmjene udaraca. Srećom metež nije dugo trajao jer su trezveniji igrači i rukovodstva ekipa zaustavili incident. Naši momci sigurno nisu imali motiva da naprave incident jer su imali rezultat i igru na svojoj strani, a gosti su cijelo vrijeme više prigovarali na sudijske odluke nego što su posvetili pažnje igri”, saopćili su iz FK Jadar Nova Kasaba i objasnili cjelokupnu situaciju.