Remi na Koševu: Olimpic nije uspio zadržati prednost sa početka utakmice

U kvalifikacijskim utakmicama za Europa ligu, bosanskohercegovački klubovi su zabilježili pobjedu, poraz te jedan remi.

U kvalifikacijskim utakmicama za Europa ligu, bosanskohercegovački klubovi su zabilježili pobjedu, poraz te jedan remi. Ranije je Željezničar savladao Balzan sa 0:2, dok je ekipa Zrinjskog izgubila od armenskog Shiraka sa 2:0. Na Koševu, Olimpic je odigrao nerješeno (1:1) sa Spartakom iz Trnave.

Ekipa Mirze Varešanovića rano dolazi do vodstva. Pandža na asistenciju Brkovića pogađa mrežu gostiju za 1-0 u 14. minuti. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U nastavku susreta, Spartak stiže do izjednačenja. Nekoliko trenuraka prije ulaska u igru, Halilović postiže pogodak u 70. minuti za poravnjanje rezultata.

Treba napomenuti da je ovo bila historijska utakmica za Olimpic, pošto klub sa Otoke prvi put nastupa u okvirima evropskih takmičenja.