PREDVIĐANJA BABA VANGE ZA 2019. LEDE KRV U ŽILAMA: Doći će do ekonomskog kolapsa, ali OVO ĆE PRESTRAVITI SVE
Slijepa proročica, koje je predvidjela Bregzit, napad na Kule bliznakinje i stvaranje ISIS-a, predvidjela je i par događaja koji bi trebalo da se odigraju 2019. godine.
Baba Vanga naziva se još i "Nostradamusom Balkana" zbog svojih predviđanja, koji izgleda da odjekuju sa jezivom pravilnošću, piše britanski "Miror".
Teorije zavjere već dugo duboko poštuju njena proročanstva o globalnim dešavanjima i prirodnim katastrofama – uprkos činjenici da je mrtva više od dvije decenije.
Šta je predvidjela za 2019?
![]()
Izgleda da je predvidjela i neke krucijalne okolnosti za narednih dvanaest mjeseci, uključujući ekonomski kolaps u Evropi i pokušaj atentata na Vladimira Putina.
Ona je vjerovala da će prijetnja Putinu doći iz njegovog sopstvenog bezbjednosnog tima – ali nije precizirala da li će ruski predsjednik umrijeti.
Prorekla je da će ogromni cunami, sličan onome iz 2004. godine, pogoditi Aziju, dok će meteor pasti u Rusiju.
Ne samo to. Ona je vidjela da će Donald Tramp oboljeti od misteriozne bolesti, od koje će ogluvjeti. Patiće i od moždanih poremećaja.
Ko je baba Vanga?
Rođena kao Vangelija Gušterova, baba Vanga preminula je 1996. godine i već je izgradila reputaciju u rodnoj Bugarskoj kao proročica.
Umrla je u osamdeset petoj godini života.
Proročica je bila djelimično slijepa i legenda kaže da je misteriozno izgubila vid, pošto je u djetinjstvu preživjela tornado.
Prorekla je stotine događaja tokom pedesetogodišnje karijere, od kojih većina nije zapisana.
Postala je svjetski poznata pošto je predvidjela potonuće Kurska 2000. godine.
![]()
Milioni njenih poštovalaca veruju da je imala paranormalne sposobnosti, kao što su telepatija i komunikacija sa vanzemaljcima.
Godine 1989. je vidjela da će Ameriku zadesiti teroristički napad "dvije čelične ptice".
- Horor, horor! Američka braća će pasti, pošto ih napadnu "čelične ptice". Vukovi će zavijati u zbunju i proliće se nevina krv – rekla je ona.
Baba Vanga je predvidela i invaziju islamskih ekstremista u Evropu 2016. godine, sukob koji je predvidjela da će početi sa arapskim prolećem 2010.
Ona je predvidela i da će Vladimir Putin i Rusija vladati svetom.
- Svi će pasti, kao led kada se topi, samo će jedan ostati nedodirljiv – Vladimirova slava, slava Rusije – rekla je 1979. godine, prilikom susreta sa piscem Valentinom Sidorovim.
- Previše je žrtva prineseno. Niko ne može da zaustavi Rusiju. Ona će biti gospodar sveta – dodala je ona.
Stručnjaci su izračunali da se 68 odsto njenih proročanstava ispunilo – definitivno manje od 85 odsto, kao što tvrde njeni obožavaoci.