Bivša Trumpova pomoćnica: Poljubio me na silu
Alva Johnson, bivša pomoćnica u predizbornoj kampanji Donalda Trumpa 2016., tvrdi da ju je američki predsjednik poljubio na silu.
To se dogodilo, tvrdi ova 43-godišnja Amerikanka, kad je napuštala vozilo predizborne kampanje 24. kolovoza 2016. na predizbornom skupu u Tampi, Florida. Johnson kaže da je bila užasnuta i da je okrenula glavu kad se Trump nagnuo da bi je poljubio, tako da ju je uspio poljubiti samo u kraj usta.
Iako je prethodno već 19 žena optužilo Trumpa da ih je seksualno napastovao, u razdoblju od osamdesetih do 2013., ovo je prvi slučaj da je žena optužila Trumpa nakon što je postao predsjednik, piše Slate. Johnson je podnijela i privatnu tužbu protiv Trumpa.
Njena majka, očuh i dečko su potvrdili da im je Johnson odmah rekla za poljubac koji je opisala kao "super jeziv i neprikladan" u intervjuu za Washington Post. Dodala je da se osjeća "obeščašćeno". No dvoje ljudi za koje Johnson tvrdi da su bili svjedoci, dužnosnik kampanje i bivša floridska državna odvjetnica Pam Bondi, tvrde da nisu vidjeli da ju Trump ljubi.
Trumpova glasnogovornica: Optužba je apsurdna
Glasnogovornica Bijele kuće Sarah Huckabee Sanders također je odbacila optužbu, tvrdeći da je "apsurdna na prvi pogled" i da joj "izravno proturječi više vrlo vjerodostojnih iskaza svjedoka".
Johnson pak kaže da je prvo odlučila ignorirati poljubac i nastaviti raditi na kampanji. No kako stoji u njenoj tužbi, ova žena tvrdi da je vidjela Trumpov poljubac u drugom svjetlu - kao dio šireg uzorka "seksualno predatorskog ponašanja" - nakon što je dva mjeseca kasnije izbio skandal zbog snimke Trumpovog intervjua za emisiju Access Hollywood iz 2005. U ovom intervjuu Trump, podsjetimo, priznaje da ljubi i "hvata za pičku" žene bez njihova dopuštenja jer "kad si zvijezda, daju ti da to radiš". Iako je sam to priznao u intervjuu, kasnije je sve opovrgnuo, tvrdeći da se radilo o "razgovoru iz svlačionice", odnosno ispraznom muškom hvalisanju.
Johnson, koja je Afroamerikanka, također je tužila Trumpa zbog rasne diskriminacije jer je navodno bila plaćena manje od bijelaca u kampanji. Nije objavljeno koliki iznos traži zbog emocionalne boli i patnje zbog neželjenog poljupca.
Zanimljivo je da je Johnson registrirana kao demokrat, piše Post, te da je po vlastitom priznanju glasala za Baracka Obamu 2008. i 2012. No kaže da se odlučila pridružiti Trumpovoj kampanji jer je smatrala da on može iskoristiti svoje poslovno iskustvo da bi pomogao crnačkoj zajednici.
Kaže da se Trump rukovao s njom, govorio joj da će se pobrinuti za nju, a onda ju poljubio u usta
Trumpa je upoznala na predizbornom skupu u Birminghamu, Alabama, gdje se on rukovao s njom i zatim je odmjerio od glave do pete uz komentar "oh, divno, divno, fantastično": Uskoro se priključila kampanji i postala operativni administrativni direktor na Floridi.
Trump je pozvao grupu osoblja i pristaša u predizbornu kamp-prikolicu, a Trumpu su nakon 15 minuta agenti Tajne službe rekli da treba krenuti kako bi se spremio za skup. On se na vratima rukovao s Johnsonovom, koja mu je rekla da "rasturi" na skupu. On joj je pak rekao da zna da je dugo na predizbornoj turneji s njim, daleko od svoje obitelji, da radi odličan posao, da neće zaboraviti na nju i da će se pobrinuti za nju. Približio joj se toliko da je mogla osjetiti njegov dah na svojoj koži.
Odjednom je shvatila da je Trump krenuo poljubiti u usta, na što je brzo okrenula glavu, ali on ju je svejedno poljubio. Zbog svega se osjećala poniženo i kao "ništa više nego seksualni objekt nad kojim je on mislio da ima pravo dominirati", tvrdi u tužbi. Dva mjeseca kasnije potražila je odvjetnika koji je smatrao njene optužbe "vjerodostojnima", ali nije prihvatio zastupati je zbog drugih razloga. Uskoro je napustila Trumpovu kampanju, a na kraju je odlučila tužiti ga.