Slovaci gaze i dalje, Švicarci i Furija uvjerljivi, Velkoskom 70 minuta

Fudbaleri Španije vratili su se pobjedama nakon šokantnog poraza od Slovačke. Tako su večeras kod kuće nadigrali Bjelorusiju s 3:0.

Fudbaleri Španije vratili su se pobjedama nakon šokantnog poraza od Slovačke. Tako su večeras kod kuće nadigrali Bjelorusiju sa 3:0.

Gosti su izdržali do 18. minute, a onda je projektil Isca donio prednost Furiji.

Samo minut kasnije bilo je 2:0, a u strijelce se upisao Sergio Busquets.

U nastavku je još jedan pogodak dodao Barcelonin napadač Pedro.

U drugom susretu ove grupe Slovaci su sačuvali maksimalan učinak. Do četvrtog trijumfa stigli su u Makedoniji, gdje su slavili 2:0. Kucka i Nemec postigli su pogotke u prvom dijelu susreta za sjajni niz Slovačke.

Treba istači da je napadač FK Sarajevo, Krste Velkoski, odigrao 70 minuta za domaću selekciju.

Švicarska je u četvrtom susretu stigla do drugog trijumfa. Kod kuće su nadigrali Litvaniju sa 4:0, a do prvog pogotka stigli su tek u 66. minuti. Tada je Arlauskis načeo vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0, a pogodio je Schar.

Seriju golova zaključio je Bayernov veznjak Shaqiri s dva pogotka.

Veoma zanimljiv duel vidjeli smo u Podgorici, gdje su Crnogorci remizirali sa Šveđanima. Gosti su poveli već u devetoj minuti preko Zlatana Ibrahimovića, nakon velike greške odbrane domaćina.

Crnogorci su u nastavku preuzeli inicijativu, a u 80. minuti s penala je poravnao napadač Manchester Cityja Jovetić.