Ajax u 93. minuti do pobjede protiv Benfice!

Svijet
.

Ajax je dočekao Benficu na svom terenu i upisao pobjedu od 1-0.

Benfica je bolje ušla u utakmicu i već u prvih pet minuta imala dvije dobre prilike ali nisu uspjeli doći do vodstva.

Ajax je imao dobru priliku u 22. minuti ali je šut Dolberga izblokirao Vlachodimos.

U 33. minuti Benfica je imala sjajnu priliku za vodstvo, kada je Silva šutirao ali je lopta otišla pored gola.

Priliku da domaćine dovede u vodstvo u prvom poluvremenu imao je Donny van de Beek ali je Vlachodimos ponovo blokirao šut i na  poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0-0.

U drugom poluvremenu prvu izglednu priliku je imao Ajax u 58. minuti. Ziyech je lijepo primio pas i pucao sa nekih 24-25m, ali je lopta otišla desno od gola.

Haris Seferović je u 62. minuti mogao dovesti Benficu do vodstva, ali je golman Ajaxa sjajnom obranom spasio gol domaćih.

Benfica je nastavila da napada i u 74. minuti Silva ponovo šutirao, ali je golman domaćih obranio, a već u idućem napadu priliku za Ajax je imao de Beek ali je sada golman gostiju dobro intervenisao.

Ajax je do kraja utakmice preuzeo inicijativu i konstantno napadao i u 93. minuti im se to konačno isplatilo kada je Mazraoui pogodio za 1-0 i veliko slavlje domaćih navijača, te je ostalo 0-0. Ajax je sada na drugom mjestu na tabeli i ima 7 bodova, dok je Benfica treća sa 3 boda.