EUROKUP: Pobjeda Cedevite, Kikanović odličan u porazu Monaca od Crvene Zvezde

Košarka
.

Košarkaši Cedevite su u okviru grupe B u 2. kolu dočekali ekipu Albe Berlin i slavili sa rezultatom 75:73 u utakmici koja je bila poprilično izjednačena.

Cedevita je na kraju uspjela slaviti, te sada ima jednu pobjedu i jedan poraz iz dvije odigrane utakmice.

Andrija Stipanović, koji se nedavno oprostio od reprezentacije Bosne i Hercegovine upisao je 9 poena za ekipu Cedevite.

Crvena Zvezda je u okviru grupe A u 2. kolu stigla na gostovanje kod ekipe Monaca, te također upisala pobjedu rezultatom 66:63.

Iako je ekipa Monaca imala prednost na kraju treće četvrtine od 7 poena, Crvena Zvezda je uspjela preokrenuti rezultat u posljednjoj četvrtini i upisati pobjedu, te sada imaju 2 pobjede iz dvije odigrane utakmice.

Elmedin Kikanović je odigrao odličnu utakmicu za Monaco i upisao 22 poena.