Bašić u četvrtfinalu turnira u Taškentu

Aktuelno
.

Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale turnira u Taškentu pobjedom protiv 288. igrača na svijetu, Portugalca Goncala Oliveire rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6.

U prvom setu smo gledali dosta izjednačenu igru, iako se po nekim potezima vidjelo da je Bašić dosta bolji igrač od Oliveire, što pokazuje i ATP lista, na kojoj Mirza trenutno zauzima 75. poziciju.

Mirza je kod rezultata 5:5 došao do breaka, kojeg je i potvrdio te je osvojio prvi set sa 7:5. Bašić je bio dosta siguran na svom servisu te je prvi set zavšio sa 90% osvojenih poena na prvom servisu uz 5 aseva.

U drugom setu, Portugalac je kod rezultata 3:2 imao dvije break prilike koje nije uspio iskoristiti, ali je i Bašić odmah u narednom gemu imao tri break prilike i 0:40 što također nije uspio iskoristiti.

Otišlo se tako u tie-break u kojem je Mirza pokazao više smirenosti i dobio ga rezultatom 7:5, za konačnih 7:5, 7:6 po setovima.

Mirza u četvrtfinalu čeka boljeg iz duela Nedovyesov/Majchrzak.