Rusija će prije ili kasnije shvatiti da Assad ne zaslužuje njenu podršku
Bivši premijer Sirije Riad Hijab izjavio je kako će Rusija prije ili kasnije shvatiti da režim sirijskog predsjednika Bashara al-Assada nije zaslužio podršku i da je pogriješila što mu je pomagala.
Bivši sirijski premijer i generalni koordinator Vrhovnog pregovaračkog komiteta sirijske opozicije Hijab je u intervjuu za televizijsku kuću Al-Jazeera istakao da Assadov režim srlja iz greške u grešku i da je riječ o režimu koji važnost pridaje isključivo vlastitim interesima, a ne mari za narod, izvijestila je Anadolija.
Hijab također tvrdi da Assadov režim nema vojne kapacitete da preuzme kontrolu u Idlibu.
“Svi, pa čak i Assad i njegovi komandanti, znaju da su ruske specijalne snage glavni akter na terenu. Pod njihovom zaštitom je čak i baza Generalštaba u Damasku", kazao je Hijab u intervjuu koji je podijelio i na Twitteru.
"Režim trenutno proživljava najteži period", dodao je Hijab.