Hamilton dominantan i u Kanadi: McLaren opet razočarao u kvalifikacijama

Automoto
Vozač Mercedesa Lewis Hamilton ostvario je najbrže vrijeme u večerašnjim kvalifikacijama uoči utrke Formule 1 za Veliku nagradu Kanade u Montrealu.

Hamilton je ostvario četvrtu pol poziciju na stazi Gilles Villeneuve rezultatom 1:14.393, završivši 0,3 sekunde ispred klupskog kolege Nice Rosberga.

Vozač Ferrarija Kimi Raikkonen bio je treći, Valtteri Bottas iz Williamsa četvrti, a sa petog mesta startovat će vozač Lotusa Roman Grosjean.

Aktuelni svjetski šampion ostvario je 44. pol-poziciju u karijeri i četvrti je na vječnoj listi.

"Osjećam se sjajno, poseban je osjećaj osvojiti 44. pol poziciju na stazi na kojoj sam ostvario prvu pobjedu", rekao je Hamilton.

Hamilton je vodeći u generalnom plasmanu sa 10 bodova više od Rosberga.

"Razočaran sam drugim mjestom. Ali, na ovoj stazi može da se pretiče pa mislim da imam šanse sutra", rekao je Rosberg.

McLaren je ponovo doživio debakl - Fernando Alonso je bio 14., a Jason Button će krenuti s posljednje pozicije zbog problema s motorom.

Trka za Veliku nagradu Kanade u Montrealu počet će sutra od 20 sati.