POJAVIO SE VIDEO NAKON PADA AVIONA U MEKSIKU: "Čule su se dvije eksplozije, a onda je uslijedio horor"
Avionom kompanije Aeromexico sa 103 osobe, koji je trebao iz meksičkog grada Durango doći do glavnog grada Meksika srušio se ubrzo nakon polijetanja, ali su svi putnici i posada su preživjeli.
Osamdeset i pet osoba je povrijeđeno, neke ozbiljnije - ali je José Rosas Aispuro, guverner države Durango, rekao da je su na letu bile 103 osobe, među njih 97 odraslih, dvoje djece i četiri člana posade.
![]()
Jedan od preživjelih koji je sjedio u biznis klasi rekao je da smatra da se avion srušio iz dva razloga.
![]()
"Jedan je zbog težine, a drugi od intenzivne oluje koja je malo prije leta zahvatila ovaj dio grada", kazao je putnik.
![]()
Drugi preživjeli, Romulo Campuzano, koji je regionalni šef jedne od glavnih političkih stranaka u Meksiku, izjavio je čuo eksploziju kada se avion odvojio od piste.
![]()
"Avion je ubrzao i već se odvojio sa zemlje, s piste i odjednom je padao. Ne znam zašto", rekao je on televiziji Televisa i dodao:
"Osjetio sam dvije eksplozije, dvije jake eksplozije. Hvala Bogu, nijedan život nije izgubljen", dodao je Campuzano.