Teletović sjajan, a Nurkić veoma dobar u porazima svojih timova

Košarka
Košarkaši Brooklyn Netsa pretrpjeli su gostujući poraz od Phoenixa sa 104:112.

Domaći su slavili zahvaljujući odličnoj posljednjoj dionici igre (34:20), a predvodili su ih Green sa 28 i Thomas sa 21 poenom.

Kod gostiju je najbolji bio Joe Johnson sa 21 košem, dok su Lopez i naš Teletović ubacili po 16, piše Sport.ba.

Osim toga, kapiten bh. selekcije na terenu je proveo skoro 33 minute, te imao i sedam skokova i četiri asistencije. Uz to ukrao je jednu loptu, ali i izgubio dvije. Iz igre je gađao 6/11, od čega 4/8 za tri poena.

Poraz su pretrpjeli i Denver Nuggetsi, koji su kod kuće uvjerljivo poraženi od Portlanda sa 113:130. Tako su ostali na samo jednoj pobjedi, a još veća katastrofa je izbjegnuta odličnom posljednjom četvrtinom, koju su dobili sa 35:19.

Lillard sa 27 poena i devet asistencija predvodio je goste, dok je Lopez dodao 19, a Kaman 16 poena.

Najefikasniji igrač susreta bio je Lawson sa 32 poena u redovima Nuggetsa, dok je Jusuf Nurkić na parketu proveo 6 minuta i 38 sekundi. Za to vrijeme postigao je šest poena (1/4 šut iz igre, 4/4 slobodna bacanja). Zabilježio je i pet skokova, jednu asistenciju, kao i jednu izgubljenu loptu.