PUTIN PREDSTAVIO ORUŽJE KOJE LEDI KRV U ŽILAMA: Ovo još niko nema

Svijet
PUTIN PREDSTAVIO ORUŽJE KOJE LEDI KRV U ŽILAMA: Ovo još niko nema
.

Ruski predsjednik Vladimir Putin izjavio je da Rusija pravi novo oružje kao odgovor na raspoređivanje američkog PRO na teritroiji drugih država.

Ime za to oružje još nije izabrano. 

- Niko nema takvo oružje, naveo je predsjednik Rusije. Kada se pojavi, "naši momci će napraviti nešto novo - dodao je on.

Komentarišući akcije SAD prema Rusiji, Putin je rekao da se u blizini ruskih granica nalazi pet krstarica i 30 razarača.

- U sastav pomorske grupe sistema američkog PRO ulazi pet krstarica i 30 razarača koji se nalaze u blizini ruskih granica - rekao je Putin.

Ruski predsjednik kaže da je supersonični sistem "Kinžal". već uspešno testiran i da nalazi se u vojsci na jugu zemlje.

- Važno je stvaranje visokopreciznog avijaciono-raketnog kompleksa koji nema sebi ravnog u svijetu. On je uspješno testiran i već se od 1. decembra prošle godine nalazi na aerodromima Južnog vojnog okruga - rekao je Putin.

Prema njegovim riječima, novo rusko oružje može da manevriše u slojevima atmosfere.

- Ono će biti praktično neuhvatljivo. Brzina će biti supersonična. Biće kao meteor - rekao je Putin, dodajući da je to oružje je zasad dobilo ime "Avangarda".

Ne propustite