HUMANOST PRIJE SVEGA: Volonteri, Civilna zaštita i policija pomagali u zbrinjavanju putnika na planinskom prevoju Ivan Sedlo
U ranim jutarnjim satima nakon što je postignut dogovor demobilisanih boraca i pripadnika policije odblokiran je saobraćaj na planinskom prevoju Ivan Sedlo.
Podsjetimo, u srijedu ujutro oko 500 boraca blokiralo je planinski prevoj Ivan (M17 Sarajevo - Konjic). Na cestu su oborili drvo i tako onemogućili svaki prolazak automobila.
Sinoć oko 22 sata čitatelj našeg portala kazao je kako je situacija na Ivanu alarmantna, te kako ljudi nemaju vode i hrane.
Poseban apel upućen je Civilnoj zaštiti, koju su alarmirali konjički volonteri da pruži pomoć djeci i putnicima na prevoju Ivan Sedlo.
HUMANOST PRIJE SVEGA
Konjički volonteri iz VIPK-a, Civilna zaštita općine Konjic, Gorska služba spašavanja i mostarski volonteri iz Udruženja “Zajedno za naš grad”, bili su sinoć uključeni u akciju zbrinjavanja putnika koji su se zadesili u koloni automobila na magistralnoj cesti M17 na planinskom prevoju Ivan.
![]()
![]()
U razgovoru za portal Novi.ba pomoćnik načelnika Civilne zaštite Konjic, Husein Hodžić, prije samog odlaska na planinski prevoj Ivan kazao je kako su ponijeli sendviče, vodu i ono što je osnovno.
“U našem gradu postoje plemeniti ljudi, građani, istinske patriote, uvijek spremni pomoći onima koje nevolja pritišće i to su i sinoć dokazali. Mene je lično impresionirala i brza reakcija nadležnih iz općinske Službe civilne zaštite, a pohvaljujemo i prijatelje iz GSS Konjic na koje se građani u potpunosti mogu osloniti za podršku i pomoć.”, kratko je kazao Adis Muhibić, predsjednik Udruženja građana „Volonteri i prijatelji konjičke regije“ (VIPK).
![]()
Kao obezbjeđenje u održavanju reda i mira angažovani su pripadnici PU Konjic.
![]()
Danas, od 12 sati ponovo je u funkciji raskrsnica magistralnih puteva M-4 i M - 17 u mjestu Karuše (Doboj - Maglaj) .
Zbog protesta građana i dalje je u prekidu odvijanje saobraćaja na petlji Šićki Brod (Tuzla).