Eksplozija u džamiji u Benghaziju, nema vijesti o žrtvama

Svijet
Eksplozija u džamiji u Benghaziju, nema vijesti o žrtvama
Eksplozija je odjeknula u petak u džamiji u istočnom libijskom gradu Benghaziju tokom džume, saopćili su mještani.

Eksplozija je odjeknula u petak u džamiji u istočnom libijskom gradu Benghaziju tokom džume, saopćili su mještani.

Nije bilo nikakvih trenutnih vijesti o žrtvama.

Prije dvije sedmice 35 ljudi je ubijeno u dvostrukom bombaškom napadu na džamiju u istom gradu.

Benghazi, drugi po veličini libijski grad, kontrolira Libijska narodna vojska (LNA) predvođena zapovjednikom s istoka zemlje Khalidom Haftarom. LNA se borila protiv islamista, uključujući i neke povezane s al-Qaidom i Islamskom državom, kao i protiv ostalih protivnika do kraja prošle godine u mediteranskim lučkom gradu.  

Haftar, eventualni kandidat na nacionalnim izborima koji bi se mogli održati do kraja godine, stekao je reputaciju zbog uvođenja stabilnosti u Benbghazi i šire, obećavajući da će spriječiti haos koji se raširio nakon ustanka uz podršku NATO-a kojim je okončana dugotrajna vladavina Muammara Gaddafija prije skoro sedam godina.

Haftar je pokrenuo vojnu kampanju u Benghaziju u maju 2014., u odgovoru na niz bombaških napada i ubistava za koje se optužuju islamski militanti, prenosi Reuters.

Ne propustite