Bijelo nije dosadno: SAVJETI ZA UREĐENJE BIJELIH PROSTORIJA!

Arhitektura i dizajn
Bijelo nije dosadno: SAVJETI ZA UREĐENJE BIJELIH PROSTORIJA!
.

Neutralne boje, a pogotovo bijela boja mogu manji prostor vizualno učiniti većim, tamni prostor učiniti svjetlijim te mogu stvoriti dojam otvorenosti i prozračnosti.


Eksperimentirajte s teksturama
Monokromatske prostorije, pogotovo u bijeloj boji, mogu izgledati vrlo monotono. Upravo tada od velike pomoći može biti dodavanje teksture, čak i u sličnim tonovima. Čupavi tepih, jastuci, obojana cigla, plastični stolić i sve ostalo što vam se svidi jer opcija stvarno ima puno.

Dodajte zelenilo 
Umjesto zelene boje zida ili zelenog namještaja dodajte prirodno zelenilo. Biljke će bijelom prostoru pružiti osjećaj svježine i prozračnosti te dašak boje. Ako niste obožavatelj jakih boja, biljke su idealan izbor za minimalno dodavanje boja u bijeli prostor kako bi ga "oživjele".

Dodajte ukrasno osvjetljenje i umjetnine
Ako želite stvoriti dojam romantičnosti i intimnosti u prostoriji, to najjednostavnije možete učiniti s lijepim osvjetljenjem i umjetninama. Tada su lampice ili LED žaruljice, slike i fotografije ključni detalji koji će dodati taj šarm vašem bijelom prostoru.

Upotrijebite uzorke
U slučaju da ne želite jake boje, obojene detalje ni zelenilo u bijeloj prostoriji, uzorci neutralnih boja najbolje su rješenje. Na taj način neutralnost i smirenost prostorije ostat će netaknute, ali ćete i dalje vizualno obogatiti prostor s novom dimenzijom, piše zadovoljna.hr.

 

PROČITAJTE JOŠ:

RAT U KUĆI: Zbog ovoga se parovi zimi najviše svađaju!

S početkom jeseni počinje sezona grijanja, a istodobno i borba među muško-ženskim parovima za kontrolu nad prekidačima termostata, pri čemu žene preferiraju nešto višu temperaturu.

Statistika britanske tvrtke koja postavlja i održava bojlere i termostate Corgi Homeplan pokazuje da se zbog tog "problema" prepire trećina parova. Točnije četrdeset posto žena potajice podiže temperaturu na termostatu partneru iza leđa, pišu britanski mediji.

Za navedene podatke postoji znanstveno objašnjenje. Po istraživanju što su ga 2015. proveli nizozemski znanstvenici, idealna sobna temperatura za žene iznosi između 24 i 25 Celzijevih stupnjeva, što je za 2 i pol stupnja više nego kada su muškarci posrijedi.

I dok je tjelesna temperatura muškaraca i žena približna, percepcija temperature ovisi o koži, a ona je kod žena nešto niža.

Faktor koji pridonosi razlikama je i ženski hormon estrogen koji krv čini gušćom, usporavajući njezin protok prema krvnim žilicama u dijelovima tijela poput prstiju ruku i nožnih prstiju, zbog čega udovi postaju hladniji.

I metabolizam ima važnu ulogu kada je posrijedi osjet topline. Naime, žene imaju nižu metaboličku stopu od muškaraca, odnosno metabolizam im je usporeniji nego muškarcima.

Ne propustite