Cvijanović-Moore: Reforme trebaju da budu fokus djelovanja svih u BiH
Predsjednica Vlade Republike Srpske (RS) Željka Cvijanović i šef Misije OSCE-a u BiH Jonathan Moore ocijenili su danas da reforme treba da budu u fokusu djelovanja svih nivoa vlasti u BiH.
Na sastanku u Banjoj Luci je naglašeno i da je za rješenje važnih pitanja potreban politički dijalog, međusobna saglasnost i uvažavanje svih nivoa vlasti u skladu s ustavnim nadležnostima, saopćeno je iz entitetske vlade.
Cvijanović je dodala da reformski procesi ostaju prioritet u radu Vlade RS te da njene institucije u kontinuitetu provode mjere definisane Akcionim planom RS za provođenje Reformske agende, izrazivši nadu da će i ostali nivoi vlasti u BiH pokazati jednaku posvećenost i razumijevanje za poštovanje usaglašenih programa i dogovorenih rokova.
Cvijanović je izrazila uvjerenje da će uspješna saradnja institucija RS-a i Misije OEBS-a biti nastavljena i ubuduće.