Arsenal prokockao nemoguće

Fudbaleri Arsenala i Borussije Dortmund došli su na korak od plasmana u drugi krug Lige prvaka.

Arsenal je dočekao na Emiratesu Anderlecht i samo remizirao 3:3. Topnici su od starta krenuli ofanzivno, a golijadu je najavio Alexis Sanchez, koji je u ranoj fazi meča pogodio stativu.

Ipak, u 25. minuti penal za domaće. Mbemba je oborio Welbecka, a siguran egzekutor bio je Arteta.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Alexis Sanchez izveo je slobodan udarac, ali samo do živog zida. Međutim, sjajni Čileanac je u ponovljenom pokušaju sjajno pogodio mrežu belgijskog tima.

Samo 13 minuta nastavka bilo je potrebno Topnicima da dođu do novog pogotka. Sve je sam uradio Oxlade-Chamberlain.

Činilo se tada da neće biti neizvjesnosti, ali ipak gosti su nas sve demantovali. Tri minute kasnije smanjili su preko Borrea, koji je bio u ofsajd poziciji. Ipak, sudije se nisu oglasile.

Međutim, gosti se tu nisu zaustavili, te su u 72. minuti stigli do još jedog pogotka. Opet se u strijelce upisao Borre, sada s bijele tačke, a penal je skrivio Monreal.

Kada se očekivao kraj, rezervista Mitrović zaledio je Emirates, te je završilo 3:3.

U drugom susretu grupe, Borussia je kao i u Istanbulu bila uvjerljiva protiv Galatasaraya – 4:1.

Goste je načeo Reus pred kraj poluvremena, a golove za Milionere su još postigli Papastathopoulos, Immobile i Kaya, koji je zatresao vlastitu mrežu. Jedini pogodak za Galatu djelo je Balte.