Son Heung-Min majstorijama zaledio St. Petersburg

Fudbaleri Bayera slavili su večeras kod Zenita i došli na korak od plasmana u drugi krug. Apotekari su pobijedili 2:1 i stigli do devetog boda.

Ipak, prvo poluvrijeme susreta u St. Petersburgu nije ponudilo pretjerano kvalitetan fudbal. Domaći su bili nešto bolji, prijetili preko Kerzhakova, ali golova nije bilo.

Najbolju priliku za goste u ovoj fazi susreta imao je Stefan Kießling, ali je njegov šut sjajno zaustavio Lodigin.

Ipak, gosti su u nastavku zaigrali znatno bolje, te su poveli u 68. minuti, kada je Son Heung-Min dalekometnim udarcem iznenadio Lodigina.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za goste, a strijelac je bio isti. Ovog puta vidjeli smo prelijepu akciju gostiju.

Sve što su domaći uspjeli do kraja je postići počasni pogodak, preko rezerviste Rondona.

Emir Spahić odigrao je čitav susret za goste, piše Sport.ba.

Bayer je trenutno vodeći sa 9 bodova, ispred Monaca sa pet bodova i susretom manje. Zenit je treći sa četiri boda, do je posljednja Benfica sa samo jednim poenom, uz susret manje.