CIBONA JE PROKOCKALA DVIJE MEČ LOPTE: Vitamini slave titulu prvaka, Musa Vukovima zabio devet poena!

Košarka
Cibona nije mogla napraviti čudo

Košarkaši Cedevite slavili su nad Cibonom i tako stigli do treće pobjede u ovom doigravanju te proslavili titulu šampiona

Cibona nije mogla napraviti čudo i slaviti u petoj utakmici te su košarkaši Cedevite proslavili pobjedu i šampionsku titulu. Dobro je krenulo za domaće košarkaše i na kraju prve četvrtine bili su u prednosti za tri poena. Ipak, Cedevita je u nastavku meča odigrala znatno bolje i stigla do pobjede.

Na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom, a rezultat je glasio 30:30. U nastavku utakmice Cedevita je napravila odličnu seriju i stigla do velike prednosti od 12 poena razlike. U posljednjoj četvrtini košarkaši Cibone pokušali su doći do preokreta, ali nisu imali snage da na bolji način krunišu dobro odigranu četvrtinu, pa je Cedevita na kraju slavila rezultatom 78:75.

Cedevita je protiv Cibone slavila ukupnim rezultatom 3:2, a u ovom meču Džanan Musa odigrao je skoro 19. minuta i postigao devet poena.