BOSTON RAZMONTIRAN PRED DOMAĆIM NAVIJAČIMA: James i društvo poput lake konjice protutnjali domom Celticsa!

Košarka
Drugi meč ove serije opet se igra u Bostonu

Odmorni Cleveland doputovao je sinoć kod Celticsa i pobjedom poveo 1:0 u finalu Istoka.

James i društvo slavili su trijumf rezultatom 117:104. Meč je faktički prelomljen već u drugoj četvrtini kada su Cavsi dostigli prednost od 22 poena. Nakon poluvremena imali su i +28 poena razlike što je značilo samo jedno – Kelti su pred porazom.

Cavse je predvodio sjajni LeBron James sa 38 poena, uz devet skokova i sedam asistencija. pratio ga je Kevin Love sa double-doubleom, postigavši 32 poena i ugrabivši 12 skokova. Tristan Thompson je dodao 20 poena i imao devet skokova, a Kyrie Irving je dodao 11 poena.

Kod Bostona su se istakli Jae Crowder i Avery Bradley sa po 21 poenom. Isaiah Thomas je ubacio 17 poena, uz 10 asistencija.

Drugi meč ove serije opet se igra u Bostonu a na rasporedu je u subotu od 2:30 sati po srednjoevropskom vremenu.