Košarka

Košarkaši Golden State Warriors poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji zapadne konferencije protiv San Antonio Spursa.

Nakon neizvjesne prve utakmice u kojoj su slavili sa tijesnih dva razlike 113:111, u drugoj utakmici bili su ubjedljivi. Na krilima Stephena Currya slavili su 136:100.

Košarkaši San Antonija bili su hendikepirani neigranjem najboljeg igrača Kawhija Leonarda, ozlijeđenog na početku treće četvrtine prvog dvoboja u kojem su Spursi ispustili prednost od 25 koševa, tako da nisu bili konkurentni ni jednog momenta.

Već nakon pre četvrtine bilo je plus 17 za Golden State, a na poluvremenu plus 28. U drugom poluvremenu prednost se povećavala do konačnih 36 poena razlike. Najveća prednost na meču izosila je 41 poen razlike (128:88) u 44. minuti susreta.

hi-res-6fa283e1cc3ee31cc4192a9c2ca47e30-crop-north

Igrač utakmice bio je kapiten Golden Statea Stephen Curry sa 29 koševa, od čega šest trica, upisao je i sedam skokova i isto toliko asistencija. Patrick McCaw je iskoristio čak 26 minuta u igri i sa 18 koševa bio drugi strijelac ekipe, ispred Kevina Duranta koji je ubacio 16 poena i Draymonda Greena sa 13 koševa, devet skokova i šest asistencija. Najbolji strijelac San Antonija bio je Jonathon Simmons koji je postigao 2 poena.

Treća utakmica igra se u noći sa subote na nedjelju sa početkom u 3 sata. Finale konferencije igra se na četiri pobjede.

U finalu istočne konferencije odigrana je jedna utakmica u kojoj su Cleveland Cavaliersi slavili protiv Boston Celticsa na gostujućem terenu sa 117:104.