Svečano obilježen Dan policije ZDK
Uz prisustvo brojnih zvanica iz javnog i političkog života, danas je na platou, ispred zeničke Arene, održana centralna svečanost povodom Dana policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona. Uz svečanu postrojbu i razne performanse zenički policajci obilježili su svoj dan i prisjetili se uspjeha koje su postigli protekle godine.
Policijski komesar Semir Šurt obratio se prisutnima i istakao kako je poziv policajca jedna plemenita životna misija, koja za cilj ima prvenstveno sigurnost građana. Nakon uvodne ceremonije i obraćanja za one najvrijednije policijske službenike uručena su prigodna priznanja.
Kao i prethodnih godina, i ove godine su upriličeni obilasci porodica poginulih i nastradalih pripadnika MUP-a te su im uručeni prigodni paketi.