Real Madrid gazi prema novom naslovu prvaka

Fudbaleri madridskog Reala ostvarili su vrlo vrijednu pobjedu u borbi za naslov prvaka španske "Primera" lige protiv Seville u okviru pretposljednjeg 37. kola.

Zidaneovi fudbaleri od početka su kontrolisali meč i gostima iz Andaluzije nisu dali mnogo šanse.
Prvi pogodak djelo je Nacha Fernandeza, koji je u 10. minuti pogodio za 1:0. na 2:0 povisio je Cristiano Ronaldou 23. minuti. Gosti su početkom drugog poluvremena smanjili na 2:1 pogotkom Stevana Jovetića.
Prelomni momenat utakmice bio je drugi ogodak Ronalda u 78 minuti, da bi Toni Kroos zapečatio sudbinu Seville za konačnih 4:1
Tako se u "Primeri" nastavlja mrtva trka Reala i Barcelone, koja je također slavila protiv Las Palmasa 4:1 uz tri pogotka Neymara. Barcelona je trenutno prva sa 87. bodova koliko ima i drugoplasirani Real Madrid ali madriđani imaj utakmicu manje protiv Celte koja će biti odigrana u srijedu.
Realu su potrebna 4 boda iz preostale dvije utakmica za novi naslov.
Značajan bod u borbi za opstanak osvojio je Deportivo u gostima protiv Villarreala. Od ostalih rezulatat izdvajamo Eibar-Sporting Gijon 0:1 te Real Betis-Atletico Madrid 1:1.