BAVARCI UBJEDLJIVI PROTIV BERLINACA: Đedović bolji od Kikanovića, bh. centar ispod prosjeka sa 11 poena

Košarka
Bayern deklasirao Albu

Bayern je u prvoj utakmici četvrtfinala play offa njemačke Bundeslige deklasirao na svom parketu ekipu Albe Berlin rezultatom 95:68.

Prva četvrtina je pripala domaćim košarkašima koji su je dobili sa 22:17, ali je katastrofalan drugi period igre gostujućih košarkaša razlog zašto su utakmicu izgubili ovakvim rezultatom.  Košarkaši Albe su u drugoj četvrtini postigli samo 8 poena, dok je Bayern postigao čak 31 i na pauzu otišao sa prednošću od 28 poena razlike (53:25).  Iako je u nastavku utakmice Alba zaigrala bolje, razlika je bila prevelika da bi se sustigla i Bayern je bez problema održavao visoku prednost te utakmicu dobio rezultatom 95:68.

Sjajnu partiju u dresu Bayerna pružio je Nihad Đedović koji je sa 14 postignutih poena bio drugi najefikasniji igrač ekipe, dok je Elmedin Kikanović u redovima Albe postigao 11 poena.