BOSNA SE DOBRO DRŽALA U ALEKSANDROVCU: Igosi slomili Studente u trećoj četvrtini

Košarka
Prvaci dobro otvorili finale doigravanja

Košarkaši Igokee poveli su s 1:0 protiv Bosne Royal u finalnoj seriji play-offa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak BiH u prvoj utakmici finala u Laktašima pobijedio je sarajevski tim sa 87:71 (17:19, 27:25, 25:7, 18:20).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Bosna pružila dobar otpor favoritu i u nekoliko navrata imala rezultatsku prednost, Igokea je u nastavku uspjela slomiti otpor gostiju.

Domaći su “prelomili” utakmicu na početku treće četvrtine kada su napravili seriju 18:2 i došli do ubjedljive prednosti od 16 poena (62:46). “Studentima” u tim trenucima ništa nije polazilo za rukom, pa su košarkaši Igokee do kraja trećeg perioda došli na 18 poena prednosti te praktično riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Igokee bili su James Robinson sa 19 i Blaž Mahković sa 17 poena, a kod Bosne Maksim Šturanović sa 19 i Vladimir Đorđević sa 14 poena.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a druga utakmica na rasporedu je 10. maja u Sarajevu.