UŽIVO: Reprezentacija BiH demolirala Gibraltar sa 5:0! (FOTO+VIDEO)

Utakmica je počela u 18.00 sati na Bilinom polju u Zenici.

Nogometna reprezentacija BiH večerašnju utakmicu protiv  Gibraltara u Zenici, u okviru kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, počet će u sastavu: Begović, Cocalić, Bičakčić, Kolašinac, Vršajević, Cimirot, Hodžić, Ibišević, Pjanić, Zukanović i Višća.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u Zenici u petom kolu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. dočekuje reprezentaciju Gibraltara.

6' - Bičakčić ubacuje za Višću koji šutira visoko preko gola gostiju.

4' - GOOOOL! Vedad Ibišević pogađza 1:0!

11’ Sjajna lopta Pjanića, Hodžić pred golom Gibraltara, ali brani Ibrahim.

18’ Kolašinac je dobio žuti karton i zbog žutog kartona neće igrati protiv Grčke.

25' Pjanić izveo korner, Zukanović prebacuje glavom, a Bičakčić propušta veliku šansu.

29' Višća glavom zakačio loptu ali je neprecizan.

32' Pjanić pucao ravno u golmana gostiju Ibrahima.

33' Dominacija Zmajeva, Gibraltar ne može sastaviti tri vezana dodavanja.

34' Višća sa desetak metara visoko iznad gola.

43' GOOOOOOOOOOL Ibišević glavom postiže za 2:0! Gibraltar je tražio offside, ali sudija ništa nije svirao.

45' Ibišević umalo da postigne hattrick, lopta je nekoliko centimetara prošle od lijeve stative Gibraltara.

46' Kraj prvog poluvremena, Bosna i Hercegovina ima sigurno vodstvo od 2:0.

Počelo je drugo poluvrijeme, Danijel Pavlović iz Sampdorije debitovao je za reprezentaciju Bosne i Hercegovine zamijenivši Kolašinca.

51' GOOOOOOL Avdija Vršajević 3:0, kakav pogodak

56' GOOOOOOOOOOL, potpuni raspad Gibraltara, Edin Višća pogađa za 4:0, na asistenciju Avdije Vršajevića.

57' Vrančić je zamijenio Pjanića

68' Hodžić je pokušao savladati golmana Gibraltara makazicama, ostaje 4:0

75' Rijad Bajić mijenja Avdiju Vršajevića

80' Hodžić i Višća šutirali ali lopta nije pogodila mrežu

88' Posjed lopte na strani BiH 73 posto, 25 ukupno šuteva, 7 šuteva u okvir gola i 8 kornera, potpuna dominacija naše reprezentacije.

91' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL  Ermin Bičakčić pogađa 5:0, petarda u Zenici, treći pogodak Bičakčića u karijeri za reprezentaciju BiH.

91' Kraj utakmice, BiH pobijedila 5:0