Sarajevo slavilo u gradskom derbiju

U 104. gradskom derbiju između Željezničara i Sarajeva slavili su bordo momci rezultatom 2:1.

Nažalost po sve ljubitelje fudbala u našoj zemlji, ovaj derbi je ostao u sjeni velikih navijačih nereda na tribinama.

Utakmica je prekidana u više navrata, a sve ukupno prekidi su trajali skoro sat vremena.

Osim uobičajene pirotehnike, navijači Sarajeva su se na sjevernoj tribini sukobili sa policijom, nakon što su bakljama prvo gađali navijače Željezničara.

Sarajevo je povelo u 13. minuti, kada je Radovac sjajno uposlio Velkoskog, koji je zatresao mrežu iza Željinog golmana Antolovića.

Na 1:1 izjednačio je Hasanović deset minuta kasnije, da bi konačan rezultat postavio u 70. minuti Duljević.