Nurkić solidan u Denverovom slavlju kod New Orleansa

Košarka
Jusuf Nurkić je proveo 21 minut na parketu.

Denver Nuggetsi sinoć su stigli do 24. pobjede u NBA ligi savladavši ekipu New Orleans Pelicansa 118:111 nakon produžetaka.

Pelicansi su od starta imali prednost, ali Nuggetsi preokreću u finišu prvog poluvremena i na odmor odlaze sa plus tri (50:47).

No, Pelicansi se vraćaju u trećoj dionici ubacivši 30 poena pa su u četvrtu četvrtinu ušli sa šest koševa prednosti.

Ipak, novi obrat u posljednjoj dionici. Nuggetsi se vraćaju pa preko Farieda izjednačavaju na 101:101, poslije čega se ušlo u produžetke, gdje gledamo novu dramu. Tyreke Evans je promašio šut za pobjedu kod rezultata 109:109 pa je uslijedio i drugi produžetak, gdje se Nuggetsi bolje snalaze i dolaze do slavlja.

Jusuf Nurkić je proveo 21 minut na parketu, a ubacio je 6 poena i dodao 8 skokova.