Majka otetog Srbina: Dođe mi da popijem otrov!
Roditelji otetog Dalibora Savičića preživljavaju pravu dramu dok čekaju vijesti o sinu.
"Slomljeni smo. I muž i ja već danima smo na tabletama, pratimo sve moguće TV kanale i čekamo da čujemo dobru vijest o našem sinu", kažu roditelji Dalibora Savičića (39), austrijskog državljanina srbijanskog porijekla koji je otet prije nekoliko dana s osmoricom kolega kada su takozvani džihadisti oteli naftno polje Al Gani na jugu Libije.
Ona ističe da su se sklonili od medija i da su očajni.
"Pobjegli smo od svih i ja i muž Slobodan. Više ni sama ne znam šta mi se događa. Došlo mi je da popijem otrov. Pa, moj Dalibor je heroj, on nije bilo ko. Zovu nas ljudi iz cijelog sveta, svi nas znaju. Raspituju se. Tješe nas. Joj, šta nas je snašlo. Dalibor je štitio te ljude s kojima radi", priča Daliborova majka Večernje novosti.
Slobodan i supruga su se sklonili u Republiku Srpsku da se sklone od medija. Svakodnevno prate vijesti nadajući se da će im se sin vratiti živ i zdrav.
"Poludjeli smo za ovih nekoliko dana. Hodamo tamo-vamo. Ne znamo ni sami gdje smo. Muž samo hoda okolo i šuti. Teško mu je. Kuća nam je ovih dana bila puna rodbine. Pratimo sve moguće strane kanale, od austrijskih do njemačkih i osluškujemo vijesti o otetima. Teško mi je i ne znam ni sama kako ću sve da preživim", kaže majka.
Daliborov otac nije bio raspoložen za priču.
"Molim vas, ostavite nas na miru", bilo je sve što je on rekao.
Uprava naftnog koncerna “Vaos”, za čiji je ogranak radio oteti Dalibor, saopštila je da je izdata naredba za evakuaciju istog dana kad su takozvani džihadisti napali naftno polje Al Gani na jugu Libije.
Nekoliko sati je dijelilo Savičića i njegove kolege od slobode.
U Vaosu kategorično tvrde da nisu primili nikakvo ni usmeno ni pismeno upozorenje libijske nacionalne naftne korporacije koje bi preporučivalo evakuaciju osoblja.
U ovom koncernu kažu da su u stalnom kontaktu s austrijskim ministarstvom vanjskih poslova, kao i ambasadama zemalja čiji su državljani oteti s naftnog polja Al Gani. Spekuliše se o motivima otmice, a eksperti smatraju da su otmičarima radnici potrebni za rad na naftnim postrojenjima koja su osvojili.